Huvudsaklig CPV-kod 42513000 Kyl- och frysutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna prekvalificering avser inköp och leverans av sex (6) stycken vätskekyl-kompressorkylmaskiner med tillhörande styrsystem för levererad utrustning. Kylmaskinerna kommer att producera kyla för Mälarenergis fjärrkylsystem, Finnslätten Västerås.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42122160 Kylpumpar, 42123300 Kompressorer för kylutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen