621879-2022 - ÄndringSverige-Örnsköldsvik: Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Byggtjänster Örnsköldsviks kommun
Referensnummer: A 21-080 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Örnsköldsviks kommun, Hamn och Logistik AB, Övik Energi AB och Miljö och Vatten i Örnsköldsvik AB upphandlar ramavtal avseende byggtjänster för löpande avrop under ramavtalsperioden.
Byggarbeten kan komma att utföras i olika typer av verksamheter som till exempel offentliga miljöer (badhus, ishallar, resecentrum med mera), kontor, skolor och lokaler.
Anbud kan lämnas på hela eller delar av beställarens behov fördelat på 2 områden.