621968-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Trädgårdstjänster – Fastighetsdrift yttre skötsel sommar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFastighetsdrift yttre skötsel sommar
BeskrivningRegion Västernorrland upphandlar fastighetsdrift, yttre sommarskötsel. Anbud kan lämnas för fasigheter inom Medelpad och/eller Ångermanland
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelMedelpad, Fastighetsdrift yttre skötsel sommar
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99768:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77312000 Ogräsröjning, 77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel, 77312100 Ogräsbekämpning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelÅngermanland, Fastighetsdrift yttre skötsel sommar
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99768:Lot:2