622025-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial – TI 2024-1087 Måleriprodukter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTI 2024-1087 Måleriprodukter
BeskrivningDenna upphandling avser avrop av måleriprodukter såsom färg, tapeter, tapetklister, teakolja, maskeringstejp, målartvätt, latexfog, spackel samt verktygslåda m.m. Beställarna har ingen möjlighet att hålla eget lager. Vi förutsätter därför lagerhållning av ett brett sortiment och korta leveranstider. I vissa verksamheter uppstår det ofta akuta behov, varför möjlighet till direktuttag skall kunna ske i Södertälje tätort, inom en radie av 10 km räknat från Stadshuset i Södertälje.
Intern identifierareTI 2024-1087
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial
Ytterligare klassificering (cpv): 39190000 Tapeter och övrig beklädnad, 39191100 Tapeter, 44812400 Material för målning och tapetsering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del