622078-2024 - Resultat
Sverige – Tyngre motorfordon – Lastbil och Lastbilsväxlare
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLastbil och Lastbilsväxlare
BeskrivningRegion Uppsala inbjuder härmed till upphandling av lastbil samt lastbilsväxlare. I upphandlingen ingår även option för serviceavtal.
Intern identifierareUPPH2024-00243
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34130000 Motorfordon för godstransport, 34142000 Kranbilar och dumprar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelLastbil och lastbilsväxlare