2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Service, underhåll och beredskap avseende reservkraftaggregat och UPS
Beskrivning: Uppdraget avser service, underhåll, reparation, support och funktionskontroll av Beställarens aggregat och batterianläggningar. Uppdraget omfattar även att tillhandahålla beredskap för samtliga anläggningar dygnet runt. Beredskap kan kallas ut för felsökning, reparation, in- och urkoppling av aggregat samt påfyllning av bränsle eller av andra orsaker som kräver akut åtgärd.
Intern identifierare: 24/00712
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 31682510 Reservkraftssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Högspänningsanläggningar
Beskrivning: Ramavtalet omfattar service, uppfyllnad av bränsle, reparation, support, funktionskontroll och underhåll av Beställarens aggregat i högspänningsanläggningar.
Huvudklassificering (cpv): 65320000 Drift av elektriska anläggningar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Obligatorisk del
Beskrivning: Avser krav och villkor som är gemensamma för båda anbudsområden
Huvudklassificering (cpv): 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Lågspänningsanläggningar och UPS
Beskrivning: Ramavtalet avser service, underhåll, uppfyllnad av bränsle, reparation, support och funktionskontroll av Beställarens aggregat i lågspänningsanläggningar och batterianläggningar.