622115-2025 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Generalkonsult för förstudie och projektering - ramavtal
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Generalkonsult för förstudie och projektering - ramavtal
Beskrivning: Upphandlingens syfte är att tillgodose behovet av generalkonsult för förstudie, projektering och bygg/projektledning av större projekt inom fastigheter eller park, gata och VA. Det kan handla om projekt inom skola, förskola, äldreboende samt gatuprojektering, VA och infrastruktur.
Intern identifierare: 2024/309
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000