Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Svets- och smidesarbeten
Referensnummer: KS 2021/561
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71550000 Smedtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för fortlöpande avrop av svets- och smidesarbeten för Uddevalla kommun och omfattar samtliga förekommande svets- och smidesarbeten i fastigheter ägda eller förvaltade av kommunen. Detaljerad beskrivning av upphandlingens omfattning framgår av förfrågningsunderlag Svets- och smidesarbeten KS 2021/561.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262680 Svetsning, 71550000 Smedtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen