62215-2021 - ResultatSverige-Umeå: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omsorgs-, tränings- och skyddsboende
Referensnummer: 20208
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Omsorgsboende, träningsboende samt skyddsboende för vuxna 18 år och uppåt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
A: Omsorgsboende missbruk
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Träningsboende
Del nr: 2
C: Skyddsboende för hot och våld
Del nr: 3