622218-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Södertälje: Säkerhetstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2020-1142 Bevakningstjänster Katrineholms kommun, KFAB m.fl.
Referensnummer: 20/105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser bevaknings- och larmutryckningstjänster för Katrineholms kommun, KFAB och SVAAB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen