2. Förfarande
Förfarande
Titel: Frukt och grönt
Beskrivning: Upphandlingen omfattar färsk frukt, grönsaker samt potatis (bearbetat och obearbetat). Leverans sker till kommunens samordnade varudistribution.
Intern identifierare: KS-2025/00401
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03220000 Grönsaker, frukt och nötter
Ytterligare klassificering (cpv): 03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter, 03210000 Spannmål och potatis, 03221000 Grönsaker, 03221100 Rotfrukter och rotknölar, 03221110 Rotfrukter, 03222000 Frukt och nötter, 03222100 Tropisk frukt och nötter, 03222110 Tropisk frukt, 03222118 Kiwifrukt, 03222200 Citrusfrukt, 03222230 Grapefrukt, 03222250 Limefrukter, 03222300 Icke tropisk frukt, 03222330 Stenfrukter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15330000 Beredda eller bearbetade frukter och grönsaker, 15331000 Beredda grönsaker, 15331100 Färska eller frysta grönsaker, 15331110 Bearbetade rotfrukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000