622322-2021 - ResultatSverige-Karlstad: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskinell snöröjning fastigheter
Referensnummer: TFN 2021:4195
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Maskinell snöröjning, halkbekämpning och sandupptagning avseende fastigheter
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Snö- och halkbekämpning samt sandupptagning - Skattkärr, Väse och Alster enligt bifogad lista
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Snöröjning, halkbekämpning och sandupptagning, 3 + 1 år, ca 16 miljoner SEK.
Snö- och halkbekämpning samt sandupptagning - Molkom och Ulvsby enligt bifogad lista.
Del nr: 2
Snö- och halkbekämpning samt sandupptagning - Vålberg/Edsvalla/Norsbron enligt bifogad lista.
Del nr: 3
Snö- och halkbekämpning samt sandupptagning - Karlstad (Östra, södra och västra) enligt bifogad lista
Del nr: 4