Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänster för utskick av brev för inkasso
Referensnummer: 6207-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 64112000 Posttjänster för brev
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänster för brev och utskick för inkasso
Behov
Rättsavdelningen använder systemet Aptic ARC Collect vid fordringsbevakning.Aptic omvandlar de kravbrev Kammarkollegiet tar fram till en fil. Den tjänst som är föremål för denna upphandling ska ta emot filen och sedan skriva ut, kuvertera, frankera och skicka ut kravbreven (sk. e-brev) till aktuella mottagare som finns både inom Sverige och utomlands.
Kammarkollegiet har för avsikt att teckna avtal med en (1) leverantör.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79571000 Utskick, 79990000 Diverse företagstjänster, 79996000 Företagsadministration, 79999200 Fakturering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen