Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Informationsförsörjning OSINT - analys och bevakning
Referensnummer: 21/108
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72319000 Tillhandahållande av data
II.1.4.
Kort beskrivning
Behov att systematisk omvärldsbevaka och göra omvärldsanalys. Informationsförsörjning av öppen information till operativa verksamheten som kan utvecklas från organisationens behov.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48810000 Informationssystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72300000 Datatjänster, 72310000 Behandling av data, 72316000 Dataanalys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen