Huvudsaklig verksamhet Bostadsförsörjning och samhällsutveckling
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster - lagstadgad revision
Referensnummer: SC 2019-0083
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Stiftelsen Chalmers tekniska högskola upphandlar Revisionstjänster - lagstadgad revision. Uppdraget omfattar lagstadgad revision av Chalmers revisionsobjekt i enlighet med Stiftelselagen samt Aktiebolagslagen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen