Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Styr och ledningssystem
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30196000 Planeringssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Knivsta kommun och Tierp kommun avser att upphandla ett digitalt verksamhetsplaneringssystem för att stödja kommunens styrsystem och kvalitetsledning. Det digitala verksamhetsplaneringssystemet syftar till att förenkla och skapa tydlighet och transparens i kommunens mål- och resultatstyrning med möjlighet till återrapportering av måluppfyllelse.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30196000 Planeringssystem, 48219300 Programvara för administration, 48614000 Datainsamlingssystem, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen