62244-2020 - ResultatSverige-Vänersborg: Reparation och underhåll av hissar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftentreprenad för hissar inom Vänersborgsbostäder
Referensnummer: 19/25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
För övergripande information om serviceavtalet se Kontraktsformuläret, K04.
Syftet med upphandlingen är att teckna serviceavtal med en entreprenör för service på hissar inom B:s hela fastighetsbestånd. B avser att teckna avtal med en entreprenör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45313100 Hissinstallationer, 50750000 Underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen