62245-2020 - ResultatSverige-Linköping: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inre Skötsel-Städning Studentbostäder 2019
Referensnummer: 19/97
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av inre skötsel/städning för Studentbostäder i Linköping AB.
Upphandlingen är indelad i tre olika avtalsdelar; trapphusstädning, korridorsstädning och avflyttningsstädning. Anbud kan lämnas på en, två eller alla tre delar, dock tillämpas begränsad tilldelning, innebärande att samma leverantör inte avses tilldelas mer än en avtalsdel.
Se vidare upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen