Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal arbeten med styr- och övervakningssystem
Referensnummer: 21/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar arbeten med styr- och övervakningssystem inom samtliga teknikområden (värme, ventilation och kyla) för Fastighets AB Förvaltarens fastighetsbestånd.
Omsättningen på ramavtalet beräknas till 2 MSEK/år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen