622534-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Tranemo: Telekommunikationstjänster
Koncessionsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/23/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationsoperatör
Referensnummer: UPH/2020:46 -20015
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunikationsoperatör för öppet nät till hyresgäster hos Tranemobostäder AB samt Tranemo Kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45232300 Uppförande och tillhörande arbeten för telefon- och kommunikationsledningar, 45232332 Arbeten som rör telekommunikationer, 51300000 Installation av kommunikationsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen