622595-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet – Forskningsfinansieringssystem till KK-stiftelsen
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Forskningsfinansieringssystem till KK-stiftelsen
Beskrivning: Stiftelsen för Kunskaps- och Kompetensutveckling, KKS, upphandlar ett nytt ansöknings- och projekthanteringssystem för sin kärnverksamhet - forskningsfinansiering. Systemet ska ersätta ett befintligt system och ska hantera utlysning, ansökning, bedömning och tilldelning, samt även kunna administrera projektgenomförande, vilka kan pågå under flera år. Se närmare beskrivning i bilagan "Behovsbeskrivning".
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet
Ytterligare klassificering (cpv): 48311000 Programvara för dokumenthantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001