Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillagning och leverans av matlådor-Östermalm sdf
Referensnummer: ÖST 2021/53
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tillhandahållandet av att tillaga och leverera portionsförpackad färdiglagad kyld mat till de kunder som har valt stadsdelsnämndens egenregi som utförare för hemtjänstinsatser i ordinarie boende.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 325 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55322000 Tillagning av måltider, 55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen