2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stationstankning i Uddevalla
Beskrivning: Upphandlingen avser stationstankning för samtliga fordon hos Uddevalla Energi med dotterbolag. Det som omfattas är framförallt HVO100 men andra drivmedel så som gas, diesel, bensin och el kan komma att avropas. En viktig del av upphandlingen är tillgängligheten med våra stora fordon renhållningsbilar samt slambil inkl släp. Det gör att tillgängligheten måste vara hög och platsen stationen ligger på ska vara lättåtkomlig med stora fordon.
Intern identifierare: 26/68
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09100000 Bränslen
Ytterligare klassificering (cpv): 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000