62278-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Farsta: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Enstaka platser i särskilda boendeformer för personer 65 år och äldre i form av korttidsvård
Referensnummer: ALD 2020/779
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av korttidsvård
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 615 000 000,00 DKK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för högsta antal delkontrakt: 2
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2