622884-2021 - ResultatSverige-Jönköping: Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemstöd för kompetenshantering och andra HR processer
Referensnummer: 21/12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköping Energi AB bjuder in till upphandling av ett HR-stöd som digitaliserar, automatiserar och kvalitetssäkrar HR-processer som i dagsläget sköts manuellt.
Inbjudan att lämna anbudsansökan
Jönköping Energi AB, nedan kallad den upphandlande myndigheten, inbjuder till att inkomma med anbudsansökan gällande ett användbart och överskådligt HR-system enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48219300 Programvara för administration, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48810000 Informationssystem, 48812000 Ekonomiska informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen