62290-2021 - ResultatSverige-Umeå: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Öppenvård
Referensnummer: 20243
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Öppenvård för klienter 18 år och uppåt med missbruk. Vården ska ges som strukturerad 12-stegsbehandling, antingen i grupp eller individuellt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
A: Strukturerad 12-stegsbehandling för missbruk i öppenvård, gruppbehandling med schemalagd tid flera dagar per vecka
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
B: Strukturerad 12-stegsbehandling för missbruk i öppenvård, individuell behandling
Del nr: 2