623176-2022 - ÄndringSverige-Göteborg: Säkerhetstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Port Security
Referensnummer: 8501-22025
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar två olika områden och leverantören ska kunna leverera inom båda. Områdena är;
a) Operativ bevakning (Security driften)
b) Säkerhetstekniska systemen för Port Security (PSS) Göteborgs hamn (jour, service och underhåll, inklusive vid behov utrustning med mera)
Denna upphandling är en säkerhetsskyddad upphandling där säkerhetsskyddsavtal (SUA) Nivå 2 kommer att tecknas.