Huvudsaklig CPV-kod 45232410 Underhållsarbeten för avlopp
II.1.4.
Kort beskrivning
Förfrågan avser renovering av spill-, dag- och kombinerade avloppsledningar med flexibelt foder i dimension 150, 225, 300, 375, 400, 450, 500, 525, 600,
750, 800 och 1000 mm i betong- lergods och gjutjärnsledningar, även h-ledningar (äggformade) med varierande längd samt brunnsrenoveringar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44130000 Avloppshuvudledningar, 44163110 Avloppsledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Förfrågan avser renovering av spill-, dag- och kombinerade avloppsledningar med flexibelt foder i dimension 150, 225, 300, 375, 400, 450, 500, 525, 600, 750, 800 och 1000 mm i betong- lergods och gjutjärnsledningar, även h-ledningar (äggformade) med varierande längd samt brunnsrenoveringar.