Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skåpsläp och Skåppåhängsvagnar 2023
Referensnummer: 23FMVU9089
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34200000 Karosser, släp- eller påhängsvagnar
II.1.4.
Kort beskrivning
Kontrakt för skåpsläp och skåppåhängsvagn för behov hos Försvarsmakten, inklusive militär användar- och servicedokumentation och reservdelar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34200000 Karosser, släp- eller påhängsvagnar, 34220000 Släp-, påhängsvagnar och fraktcontainrar, 34223000 Släp- och påhängsvagnar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen