2. Förfarande
Förfarande
Titel: Glasmästeriarbeten
Beskrivning: Karlstads kommun och ingående parter söker en seriös leverantör för leverans av glasmästeriarbeten. Med glasmästeriarbeten avses reparationer, felavhjälpande arbeten, asbestprover och efterföljande sanering samt upprätta polisanmälan åt beställaren. Avtalstiden är 4 år och takvolymen är 7 miljoner SEK.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45441000 Glassättning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102823:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 14820000 Glas