Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2022-1107 Ramavtal för utplanteringsväxter Södertälje
Referensnummer: 22/72
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten omfattar årlig leverans av utplanteringsväxter för vår, sommar och höst, dels i form av enskilda plantor för plantering och dels färdigplanterade och etablerade i urnor
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 03121000 Trädgårdsväxter, 03450000 Plantskoleprodukter, 03451000 Växter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen