623451-2022 - ÄndringSverige-Västerås: Snöröjning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning, halkbekämpning och sandupptagning
Referensnummer: 2022/448-VMKF
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser snöröjning och halkbekämpning, bortforsling av snö vid
behov, sandupptagning och vårsopning på VafabMiljös anläggningar, återbruk och tankstationer.