See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av konstbyggnader och bergsslänter
Beskrivning: Omfattning Uppdraget avser ramavtal av konstbyggnader och bergsslänter. Beskrivning Ramavtal gällande Inspektion och förvaltningsstöd av konstbyggnader och bergsslänter. För inspektionsuppdrag av konstbyggnader måste det alltid finnas minst en konsult med erfarenhet motsvarande en "Uppdragsledande inspektör konstbyggnad". Denna person planerar inspektionerna och samordnar arbetet med andra inspektörer och leverantörer. Avrop sker utifrån behov. Behov kan variera under kontraktstiden. Årsvolym kan ej garanteras. Geografiska område Huddinge Kommun
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100470:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster