623479-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Helikopterdelar
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Varor
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fuel tanks HKP15
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Fuel tanks for HKP15.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34731700 Helikopterdelar, 34731700 Helikopterdelar
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 1 025 696,02 EUR
exkl. moms