2. Förfarande
Förfarande
Titel: Personlig assistans
Beskrivning: Vaggeryds kommun upphandlar Personlig assistans och ledsagning som två separata delar i en s k delad upphandling där anbud kan lämnas på en del eller på båda
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandets viktigaste kännetecken: Sociala tjänster
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Utvärdering av kvalitetsparametrar Personlig assistans
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118010:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Utvärdering Ledsagning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118010:Lot:2