Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggvaror
Referensnummer: KS 2021/1424
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44190000 Diverse byggmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende byggvaror till Kristianstads kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44190000 Diverse byggmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä, 44192000 Diverse annat byggmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen