623595-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Tandläkarinstrument
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hand- och vinkelstycken till Folktandvården
Referensnummer: RJL 2020/1416
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33131000 Tandläkarinstrument
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser hand- och vinkelstycken till Folktandvården
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33131100 Tandkirurgiska instrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen