Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Helautomatiserad molekylärbiologisk diagnostik
Referensnummer: RFI 202314
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Klinisk mikrobiologi, Karolinska universitetssjukhuset, önskar informera sig avseende helautomatiserad molekylärbiologisk diagnostik som kan, på samma instrumentation för bl a CT/NG, HIV, HEP etc
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen