2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och underhåll - Reglerdammar
Beskrivning: Samhällsbyggnadskontoret, Norrköpings kommun, inbjuder Er att lämna anbud avseende Drift och underhåll av Reglerdammar i Norrköpings kommun, och avser att teckna kontrakt med en vinnande anbudsgivare. Entreprenaden omfattar drift- och underhållsåtgärder vinter som sommar på tretton (13) regleringsdammar inklusive skötsel av kringliggande ytor, peglar samt ett antal fiskvandringsleder. Underhållsåtgärderna är uppdelade på löpande underhåll (arbeten som återkommer år från år) och en periodisk del. Den periodiska delen innebär, att underhålls- och skötselåtgärder kan beställas separat under avtalstiden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Drift och underhåll område 9 - Regleringsdammar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89908:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45247000 Anläggningsarbete för dammar, kanaler, bevattningskanaler och akvedukter, 50000000 Reparation och underhåll