623651-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning – Fordonsservice 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fordonsservice 2025
Beskrivning: Simrishamns kommun upphandlar fordonsservice för kommunens fordon. Upphandlingen är uppdelad i två anbudsområden, servicetjänster och städtjänster.
Intern identifierare: 25/29
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 50112300 Biltvätt och liknande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Varor tjänster
Intern identifierare: 1722104-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Servicetjänster
Beskrivning: Simrishamns kommun upphandlar servicetjänster för kommunens fordon.
Intern identifierare: 1767245-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Städtjänster
Beskrivning: Simrishamns kommun upphandlar städtjänster för kommunens fordon.
Intern identifierare: 1767246-2
Huvudklassificering (cpv): 50112300 Biltvätt och liknande tjänster
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Städtjänster Centrala Simrishamn
Beskrivning: Simrishamns kommun upphandlar städtjänst för kommunens fordon.
Intern identifierare: 1770688-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Städtjänster Norra kommundelen
Intern identifierare: 1770689-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Städtjänster Södra kommundelen
Intern identifierare: 1770690-5