2. Förfarande
Förfarande
Titel: CE-, realtidsPCR- och PCR-instrument
Beskrivning: Upphandlingen avser ett avtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov vid nationellt forensiskt centrum (NFC) och omfattar leverans av analysinstrument inom kapillärelektroforesinstrument (CE), realtidsPCR (qPCR) samt PCR (option) med tillhörande utvärderingsmjukvara, mjukvara för styrning samt förbrukningsmaterial.
Intern identifierare: A135.762/2024
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38950000 Utrustning för polymeraskedjereaktion (PCR)
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen avser ett avtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov vid nationellt forensiskt centrum (NFC) och omfattar leverans av analysinstrument inom realtidsPCR (qPCR), kapillärelektroforesinstrument (CE) samt PCR (option) med tillhörande utvärderingsmjukvara, mjukvara för styrning samt förbrukningsmaterial
Intern identifierare: CE-, realtidsPCR- och PCR-instrument