Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grus och krossmaterial 2024-2026
Referensnummer: 2023/000639
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 14212110 Grus
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans av grus och krossmaterial till anvisad plats, i vissa fall förekommer även hämtning av material på leverantörens anvisade plats. Ytterligare information framgår av förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen