623745-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Ramavtal arkitekttjänster ombyggnadsprojekt
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal arkitekttjänster ombyggnadsprojekt
BeskrivningRamavtalet omfattar arkitekttjänster gällande ombyggnad av bostäder och lokaler. Uppdrag kan avse framtagning av handlingar i projektets olika faser exempelvis, programhandlingar, bygghandlingar, tillgänglighetsutlåtande, färdigställande av bygglovshandlingar etc.
Intern identifierareFV-25/0051
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000