2. Förfarande
Förfarande
Titel: FTIR imaging mikroskop
Beskrivning: RISE ska investera i ett nytt mikroskopiskt och spektroskopiskt instrument för FTIR imaging (avbildande FTIR-spektroskopi). Instrumentet skall uppfylla mångfaldiga möjligheter av spektroskopisk analys av varierande material i flera mätnings mode samt en specifik analysmöjlighet av mikroplaster.
Intern identifierare: 24/68
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Lägsta pris