623965-2022 - ResultatSverige-Säffle: Gatsopningsfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Större gatsopningsfordon. Ny eller demo
Referensnummer: TFNSÅ-2022-62
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144430 Gatsopningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Säffle kommun avser upphandla en gatusopmaskin/Sandupptagande sugande som kommer att användas till att sopa kommunens gator.
Större gatusopmaskin typ Bucher Beam XPowa eller motsvarande.
Den ska vara ny eller demo, av senaste årsmodell.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144430 Gatsopningsfordon, 34144431 Sopmaskiner med suganordning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattning i detalj framgår av upphandlingsdokumenten.