See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggnadsarbeten
Beskrivning: Upphandlingen omfattar byggnadsarbeten i aktuellt fastighetsbestånd som förvaltas av Beställaren på löpande räkning. Rivning och sanering kan förekomma. Uppdrag kan avse planerade och oplanerade arbeten som ombyggnad, reparation och service samt i vissa fall nyproduktion. Fastigheterna kan omfattas av lokaler som exempelvis skolor, skolgårdar, förskolor, lekplatser, verksamheter inom sociala sektorn, idrottsanläggningar, industrifastigheter, administrativa lokaler samt bostäder (ej allmännyttan).
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44230000 Byggnadssnickerier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Del Mora
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99144:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten, 45262300 Betongarbeten, 45262500 Murning och tegelläggning, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Löptidsoptioner.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Del Orsa
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99144:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Del Älvdalen
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99144:Lot:3