2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stambyte, Kv. Bilderboken och Jätten, Järna i Södertälje
Beskrivning: Projektet omfattar stambyte av avlopp, kall- och varmvatten samt modernisering av badrum i 126 lägenheter och fyra verksamhetslokaler inom fastigheterna Jätten 1 och Bilderboken 1 i Järna, Södertälje kommun.
Intern identifierare: TI 2025-1003
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45453100 Renoveringsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45211310 Byggnation av badrum, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45332200 VA-arbeten, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 45453000 Reparation och renovering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000