2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utförandentreprenad Entretorg Ishallen och konstgräsplan Tyresö
Beskrivning: Entreprenaden omfattar markarbeten, betongarbeten, belysning, rivningsarbeten, asfaltsarbeten, förråd, carport, soprum, cykelparkering och konstgräsplan.
Intern identifierare: 2023/KSUH-0109
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar, 45212220 Byggnation av idrottsanläggningar för flera idrottsgrenar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Malldel