Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stations- och personalkläder
Referensnummer: RÖG2018/0649 053
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
RTÖG upphandlar ett ramavtal för stations- och personalkläder samt skodon till samtlig personal inom kategorier brandman, kontor, utbildning samt teknik.
Löpande avrop ska kunna göras på ramavtalet och målet är att säkerställa en enhetlig, funktionell och anpassad klädsel till de olika verksamheterna inom RTÖG.
Med skodon menas uniformssko i form av skyddssko.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18830000 Skyddsskor, 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen