See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Beläggningsarbeten
Beskrivning: Arbetet omfattar i första hand underhållsbeläggningar, det kan förekomma nybyggnadsbeläggningar under perioden samt i viss utsträckning överbyggnadsarbeten, lagning efter kommunal lednings schakt, nya kantstöd samt justering av brunnsbetäckningar. Smärre underhållsbeläggningsarbeten (såsom lagningar) på exempelvis kvartersmark vid Tyresö bostäders fastigheter kommer i förekommande fall att avropas av Tyresö kommuns fastighetsavdelning och Tyresö bostäder från ett separat avtal.
Föregående meddelande: 236357-2022
Intern identifierare: 2022/KSUH 0028
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000